• Adana Merkez
  • P.tesi-Cuma: 09:00 - 18:00
dilan canpolat image

Dilan CANPOLAT

1995 yılı Adana doğumluyum. Dr.Mehmet Feyyaz Etiz Anadolu lisesinden 2013 yılında birincilikle mezun oldum 2014 yılında Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik bölümüne başladım. 2018 yılında Aydın Adnan Menderes Üniversitesi'nden mezun oldum.

Çalışma Günleri:

  • P.tesi - Cuma

    10.00 – 17.00

  • Cumartesi

    10.00 – 15.00

  • Pazar

    Kapalı

Adana Diyetisyen

Adana Diyetisyen

Kilo Vermek mi?

Kilo Vermek mi? Kilo Korumak mı? Kilo sorununu Çözümlemek mi?
Tüm bu soruların cevabı elbette evet olacak ancak daha önemlisi Nasıl? sorusunda gizli. Kilo sorunu ister genetik olsun ister mutasyonla olsun, çözüm için kaynağa gitmek gerekiyor ve sorunun çözümü ve cevabı sorunun sahibinde gizli. kısacası kilo sorununuz hangi derece ve etapta olursa olsun çözümlenemez değildir.

Nasıl?

Kilo sorunu için birçok araştırma yapmış büyük diyetler denemiş olabilirsiniz, sayısız başarısızlık ve Hüsranla sonuçlanan girişimlerde buunmuş olabilirsiniz, Bu yaşananlar sizin için bir yenilgi yada pes etme olmuş olabilir, ancak şimdi sizlere yaptığınız doğrulara engel olan yanlışları göstermek ve tüm bu süreç sırasında nasıl planlı ve proğramlı olmanız gerektiğini paylaşıyor ve yaşıyor olacağız.

Nedenler?

Hayatınızın Bir parçası haline geldiyse kilolar ve sizden daha fazla hayatınızda yer alıyor ise. bazı şeyler yoldan çıktı ise, Beğendiğiniz kıyafetleri giyemiyor, giyince de yakışmıyorsa, toplu taşımada iki kişi arasına sığmayacağınız için ayakta seyahat etmek zorunda kalıyorsanız, merdivenleri dinlenmeden çıkamıyor hatta hiç çıkamıyorsanız, çabuk terliyor ve teriniz daha fazla kokuya sebep oluyor ise, kısa yürüyüşlerde bile pişikler oluşuyor ise, kalabalık ortamlara girmekte zorlanıyorsanız, topluluk aktivitelerinde geride kaldığınız için artık katılmıyorsanız ki belkide hiç katılamadınız bile, arkadaşlarınız yada çevreniz size yemek söylerden iki kişilikmi şakası yapıyorsa, aşırı agresifseniz, herşeyi eleştiriyor ve herşeye kızmaya başladıysanız, sürekli evde zaman geçirmek zorunda kalıyorsanız, Üzerinize göre kıyafet bulmakta zorlanıyorsanız, Artık Neden sorusunu sormanın zamanı gelmiş, ve cevabı için net ve kesin çözümler elde etmek için kararlı olmalısınız demektir.

Başarı Yüzdesi?

Tüm Yöntemlerde Başarı Yüzdesi Bizim açımızdan %100 iken Asıl Başarı yüzdesi sizin açınızdan ve sizin dünyanızdan bakış açınıza ve içinizdeki kararlılıkla doğru orantılıdır. Öncelikle Aramızdaki güven ile doğru orantılı olarak Başarı sağlama oranımız Yüksek olsada asıl en büyük etken sizin kendinize karşı olan güven ve ihanet arasındaki ince çizgide yaşanır. Tek bir öğün dahi dürüst kalamaz isek (kaçamak öğünleri paylaşmak) Proğramımızın gerisine düşer ve başarı oranımız düşer. Bu sebeple Bu işe beraber başlıyor ve bu süreci birlikte geçireceksek sınırları kaldırmalı ve öğünler konusunda daha şeffaf olmalı ve sınırlarda yaşamayı öğrenmeliyiz.

Sonuç

Değerli Dostum, Yaşam Kalitenizi, Sosyalitenizi, Evlilik Hayatınızı veya İleriye dönük Kişisel Hayatınızı, Okul ve İş Hayatınızı Tamamıyla etkileyen Hayatınızı sizin yerinize olumsuz yaşayan ve yaşatan Kilolarınızdan bahsetmek herzaman kolay değildir. Kilo durumu Kalıcı değildir ve kaderiniz olmak zorunda asla değildir, kilo genetik sonuçlara bağlı değildir, sorumsuz bir yeme alışkanlığıdır, su içseniz yaramaz, az yediğinizi düşünüyorsanız ne yediğinizi ve nasıl yediğinizi, dahada önemlisi yeme zamanlarınıza bakarak yeniden düşünün. önemli olan proğramlı şekilde ilerlemek ve belirli bir kural dizisine alışmak ve tembelleşmeye yatkın vücutlarımızı yeniden proğramlamak. kendinizde bu gücü hissediyorsanız, bana ve kendinize ihanet etmeden hedefe emin adımlarla yürüyebileceğinize olan inancınız yüksek ise size bu konuda rehber olmaya sonuna kadar hazırım.
Yeni bir sen için Hazırsan, Başlayalım...